بروز رسانی مجدد قوانین سفر به هندوستان در شرایط کرونا

مقررات سفر به کشور هندوستان و الزام قرنطینه هتلی

پیرو اطلاع واصله از ریاست محترم "هما" در هندوستان در خصوص شرایط کنونی سفر به هندوستان و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گشترس ویروس جدید کرونا در انگلستان (بیماری-کووید19)، مسافران دارای مدرک ذیل می توانند جهت مسافرت به این کشور تا پنج روز قبل از پرواز، اقدام به خرید بلیت در مسیر تهران به بمبئی نمایند. (این رویه جایگزین رویه 1197 م ب می گردد.)

منبع: ایران ایر تاریخ انتشار: 1399/10/03
  • پاسپورت هندوستان اقامت هندوستان
  • کارتOCI (Overseas Citizen of India) ، کارتPIO (Persons of Indian Origin)
  • هر نوع ویزای صادره دارای اعتبار به غیر از ویزای Medical صادره قبل از 21oct20، ویزاهای توریستی و E-Visa جهت انجام پرواز معتبر می باشد.

ثبت اطلاعات مسافران دارای پاسپورت هندوستان و OCI قبل از صدور بلیت در لینک https://forms.gle/TPcpb2Be8dVytSnQ7 لزامی می باشد. در رزرو مسافر، ثیت اطلاعات پاسپورت یا OCI، ایمیل، شماره همراه مسافر در هندوستان و ایران و آدرس مسافر به همراه کدپستی در هندوستان الزامی می باشد.

بروز رسانی مجدد قوانین سفر به هندوستان در شرایط کرونا

پس از صدور بلیت، اطلاعات مسافران از طریق "هما" به سفارت هندوستان ارسال گردیده و صرفا پس از تایید سفارت، مسافران قادر به انجام پرواز خواهند بود. کلیه مسافران بالای یازده سال در پروازهای ورودی به هندوستان می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش pcr نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

نصب برنامه "Arogya Setu" بر روی تلفن همراه مسافر و تکمیل فرم خود اظهاری در سایت www.newdelhiairport.in در محدوده 72 ساعت قبل از پرواز و ارائه دو نسخه کپی آن به همکاران خدمات فرودگاهی "هما" و مسئولان مربوطه در هندوستان الزامی می باشد.

پس از ورود به کشور هندوستان، تمامی مسافران در هتل های مورد تایید دولت هندوستان در بمبئی به مدت 7 روز تحت قرنطینه قرار گرفت و از همه ی مسافران در روز پنج تا هفتم تست pcr به عمل می آید. کلیه ی هزینه های اقامت و تست pcr بر عهده ی مسافران می باشد. مسافران پس از پایان 7 روز قرنطینه در هتل و در صورت منفی بودن جواب تست آنها، می بایست 7 روز دیگر خود را قرنطینه خانگی نمایند.

ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

شایان ذکر است استرداد بلیت های مسافران پرواز تهران بمبئی به شماره پرواز 810 به تاریخ 25DEC20 بدون کسر هزینه ای قابل استرداد می باشد.