بروزرسانی مجدد مقررات سفر به کشور ایتالیا در شرایط کرونا

مقررات به روز رسانی شده پرواز به کشور ایتالیا

پیرو اطلاع واصله از نمایندگی فروش "هما" در ایتالیا در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور ایتالیا و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور ایتالیا سفر نمایند. این رویه جایگزین بخشنامه 1174 م ب می گردد.

منبع: هواپیمایی ایران ایر تاریخ انتشار: 1399/11/21
  • پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس
  • اقامت اتحادیه اروپا/ایسلند/سوئیس، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار در ادامه مسیر به کشور صادر کننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
  • ویزای تایپ D یتالیا دارای اعتبار
  • ویزای تایپ C ایتالیا دارای اعتبار به غیر از ویزای صرفا توریستی
  • مسافران بصورت ترانزیت بین المللی

افرادی که اعتبار کارت اقامت آنان در بازه زمانی 01JAN_DEC20 به پایان رسیده، جهت انجام مسافرت تا تاریخ 31APR21 معتبر می باشد. به همراه داشتن کارت منقضی شده جهت انجام سفر الزامی می باشد.

بروزرسانی مجدد مقررات سفر به کشور ایتالیا در شرایط کرونا

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست فرم تعهد پیوست را تکمیل نموده و به همراه داشته باشند. پس از ورود به خاک ایتالیا، مسافران به مدت 14 روز در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی قرار گرفته و صدور بلیت با اقامت کمتر از 14 روز مجاز نمی باشد.

همچنین ورود هر گونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند.

استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه الزامی می باشد.