top-header

بروز رسانی مقررات سفر به کشور هند در شرایط کرونا

شرایط مسافران ورودی به کشور هند

بدینوسیله با توجه به آغاز پذیرش گردشگران خارجی 99 کشور (99 کشوری که در رده بندی A قرار می گیرند) توسط کشور هندوستان که واکسیناسیون آنها کامل شده است (واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی) و نیز دارای ویزای معتبر هند که تاریخ صدور ویزا بد از 15 نوامبر 2021 باشد، مقتضی است جهت سفر به این کشور از مورخ 11 ژانویه 2002 به بعد اقدامات ذیل را انجام دهید:

منبع: هواپیمایی ماهان تاریخ انتشار: 1400/11/21

مسافرین محترم بالای 5 سال این مسیر می بایست فرم خوداظهاری و اطلاعات کامل از جمله جزئیات سفر 14 روز اخیر خود را (چنانچه مسافرتی داشته اند) پیش از سفر به هندوستان در پورتال آنلاین Air Suvidha به آدرس (www.newdelhiairport.in/airsuvidha/apho-registration) تکمیل نمایند.

بروز رسانی مقررات سفر به کشور هند در شرایط کرونا

شایان ذکر است که مسافرین می بایست از صحت گزارش ثبت شده اطمینان حاصل نموده و چانچه خلاف آن محرز گردد تحت پیگرد کیفری قرار خواهند گرفت

همچنین پیش از اینکه به مسافران اجازه سفر داده شود، تعهدی را در پرتال مبنی بر کسب اجاره از مقامات دولتی جهت گذراندن قرنطینه خانگی/سازمانی و نظارت بر سلامت خود ارائه و شرکت هواپیمایی ماهان آن را تایید می کند

مسافرین می بایست پاسخ منفی تست PCR که 72 ساعت پیش از سفر در یکی از آزمایشگاه های مورد تائید شرکت هواپیمایی ماهان انجام شده باشد را در پورتال آنلاین Air Suvidha بارگذاری نمایند.

تا اطلاع ثانوی مسافران ایرانی و هندی دارای (Overseas Citizen of India) OCI یا روادید معتبر کشور هند می توانند با شرکت هواپیمایی ماهان پرواز کنند.

تمامی مسافرینی که در بدو ورد به فرودگاه دهلی ملزم به انجام آزمایش می باشند، می بایست تست خود را پیش از سفر در پورتال Air Suvidha رزرو نمایند.

شرکت هواپیمایی ماهان تنها به مسافرانی اجازه سوار شدن به هواپیما می دهد که فرم خوداظهاری را در پورتال Air Suvidha تکمیل کرده و پاسخ منفی تست خود را در سایت بارگذاری کرده اند.

همه مسافران ملزم به نصب AAROGYA SETU بر روی دستگاه تلفن همراه خود می باشند.

غربالگری تب سنجی (دما سنجی) برای کلیه مسافران توسط کارکنان بهداشت حاضر در فرودگاه دهلی انجام خواهد شد و همچنین مسافران فرم خوداظهاری که بصورت آنلاین تکمیل شده را می بایست به مسئولین فرودگاه ارائه دهند.

مسافرانی که در حین غربالگری دارای نشانه های بیماری باشند، در اسزع وقت قرنطینه و طبق پروتکل های بهداشتی به مراکز درمانی منتقل گردند که در صورت مثبت بودن تست، همراهان ایشان نیز (مسافران همراه و هم ردیف آنها در هواپیما، شامل سه ردیف صندلی جلو پشت آنها) طبق پروتکل های تعیین شده شناسایی و مدیریت خواهند شد.

به صورت اتفاقی از 2% مسافرانی که از این 99 کشور هندوستان سفر میکنند تست گرفته می شود که هزینه های مربوطه بر عهده مسافر می باشد.

تمامی مسافران(از جمله آن 2% که بصورت تصادفی در بدو ورود انتخاب شدند و پاسخ آزمایش ایشان منفی بوده) به مدت 7 روز تحت قرنطینه خانگی قرار خواهند گرفت و در روز هشتم از ورودشان به کشور هندوستان مجددا می بایست تست PCR بدهند.

در روز هشتم مسافران می بایست پاسخ تست PCR خود را در پرتال Air Suvidha بارگذاری نموده که در صورت منفی بودن الزامی است تا 7 روز سلامت خود را نظارت کنند. لازم به ذکر است چنانچه پاسخ مثبت بود، نتیجه تست آنها جهت انجام آزمایش بیشتر بررسی می گردد و ضمن قرنطینه، تحت پروتکل های استاندارد تعیین شده ی درمان قرار می گیرند.

مسافرانی که تحت قرنطینه خانگی و یا ناظر بر سلامت خود هستند چنانچه علایم و نشانه های بیماری کووید-19 را بروز دهند و یا جواب تست آن ها در آزمایش مجدد مثبت شود، الزامی است بی رنگ خود را قرنطینه نموده و به نزدیک ترین مرکز بهداشتی گزارش دهند و یا با شماره امداد ملی/ امداد محلی 1075 تماس بگیرند.

کودکان زیر 5 سال قبل و بعد از ورود از انجام تست معاف می باشند با این حال اگر در بدو ورود یا درطول قرنطینه خانگی علایم کووید-19 در آنها مشاهده ود، ا آنها تست گرفته خواهد شد و اقدامت لازم مطابق پروتکل های تعیین شده در مورد آنها صورت خواهد پذیرفت.

دهلی - تهران

شرکت هواپیمایی ماهان تا اطلاع ثانوی تنها اتباع ایرانی و اتباع هندی دارای ویزای معتبر ایران را پذیرش خواهد کرد.

همه مسافران ورودی بالای 8 سال (اتباع ایرانی و خارجی) حتی در صورت واکسیناسیون کامل می بایست تست PCR که حداکثر 72 ساعت پیش از پرواز انجام شده باشد ارائه دهند.

پاسخ تست PCR می بایست به زبان انگلیسی صادر شود و سایر زبان ها باید به تایید کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا برسد.

آزمایش PCR باید دارای QR CODE یا بارکد باشد.

همه مسافران بالای 12 سال ملزم به ارائه کارت واکسیناسیون کامل که 14 روز از تاریخ دوز دوم آن سپری شد می باشند.

فرم اعلامیه کووید-19 پیش از سوار شدن در کشور مبدا (فرم ها در سایت CAO site cao.ir موجود می باشد) تکمیل و به نماینده شرکت هواپیمایی ماهان در فرودگاه ارائه شود.