top-header
غذاهایی که در سنگاپور باید امتحان کنید

غذاهایی که در سنگاپور باید امتحان کنید

در کشور سنگاپور، شهر شیرها 7 غذای محلی و اصلی وجود دارد و هر کدام دارای مزه های مختلفی هستند و طرز تهیه خاص خود را دارند.
غذاهایی که در سنگاپور باید امتحان کنید

کاری سر ماهی: این غذا از سر ماهی سرخو، سبزیجات تازه، بامیه و بادمجان تشکیل شده است. سر ماهی، به آرامی در کاری آغشته به سبزیجات پخته می شود و معمولا با نان یا برنج خورده می شود.

کیک هویج سرخ شده: در واقع در این کیک هویج وجود ندارد، بلکه با آرد برنج بخارپز شده و ترب ژاپنی رنده شده پخته می شود. این غذا بسیار پر طرفدار و رایج است و به راحتی درست می شود.

چای دنده: در این غذا نیز چای وجود ندارد. دنده هایی که پر از گوشت است، ساعت ها جوش می خورد ادویه ها و فلفل های مختلف به آن اضافه می شود. این غذا به عنوان نوعی سوپ خورده می شود.

تست کایا (مربای نارگیل): این غذا در سنگاپور نوعی اسنک یا میان وعده تلقی و یا اینکه در صبحانه خورده می شود. کایا، شکر، کادی (میوه ای شبیه آناناس)، شیرنارگیل و تخم مرغ با هم ترکیب می شود و سپس در میان تست قرار می گیرد و با قهوه یا چای خورده می شود.

آبمیوه نیشکر: این نوشیدنی پرطرفدار در اکثر رستوران های سنگاپور سرو می شود. نیشکر را تحت فشار قرار می دهند تا آب آن گرفته شود.

باربیکیوی سفره ماهی: این غذای دریایی سنگاپوری با کباب کردن سفره ماهی درست می شود. معمولا سفره ماهی های ماده برای این غذا انتخاب می شوند. این غذا به همراه سس سامبال (مخلوط فلفل های مختلف) سرو می شود. در صورت نبود سفره ماهی معمولا ماهی سفید را جایگزین آن می کنند.

خرچنگ تند (اسپایسی): یکی از 7 غذایی پرطرفدار و معروف دنیا می باشد.

منبع: مجله آسمان ایرانیان