top-header
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک های مسافرتی و کیف های بزرگ است. دنیای چمدان ها آنقدر گسترده و هیجان انگیز است که شاید تا به حال به آن فکر هم نکرده باشید.

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

تهیه چمدان از آن خریدهایی است که با یک انتخاب درست سال ها همراه تان خواهد بود. به همین خاطر برای خریدش حسابی باید زمان بگذارید و سرسری از کنارش نگذرید.

مسلما در سفرهای خانوادگی به غیر از کوله و ساک های دستی که هر کسی با خود حمل می کند، به یک چمدان شخصی هم احتیاج پیدا خواهید کرد. پس سایز چمدان را با توجه به وسیله ای که در سفر به آن احتیاج دارید انتخاب کنید.

چمدان های فانتزی تر مناسب تین ایجرهاست. برای دختر یا پسرتان اگر اهل رفتن به سفر و اردوگاه های چند روزه است مدل هایی مناسب با سن شان را انتخاب کنید که قطعا سایزهای کوچک تری دارند و اکسسوری هایی فانتزی. ضمن اینکه بسیار مهم است چمدانی که برای دلبندتان انتخاب می کنید حتما استاندارد باشد. زیپ چمدان را حتما چک کنید تا گیری نداشته باشد!

یکی از مهم ترین آیتم های تهیه یک چمدان مناسب توجه به استحکام زیپ آن است. خراب شدن زیپ چمدان بیشتر از آسیب دیدن بدنه آن اعصاب شما را خرد خواهد کرد. دسته های چمدان های استاندارد خوش تر است و قابلیت بیشتری برای تنظیم ارتفاع به شما می دهد.

اگر چمدان هایی با جنس پارچه های ضخیم انتخاب شماست، قبل از بستن بار سفر به شرایط جوی مقصد هم فکر کنید. اگر شرایط جغرافیایی آنجا ابری است مسلما در زمان کوتاهی کثیف و خیس خواهد شد.

چمدان هایی که سه سایز مختلف دارند سایز کوچکشان عموما حدود 10 کیلوگرم وزن حمل می کند. سایز متوسط آن حدود22 کیلوگرم و سایز بزرگ چمدان حدود 30 کیلوگرم. بهتر است بیش از مسزان داخل چمدان وسیله ای قرار ندهید. ضمن اینکه داخل شناسنامه چمدان های استاندارد تمامی این موارد ذکر شده، در غیر این صورت از فروشنده اطلاعات بیشتری بخواهید.

چرخ های موجود در کف این چمدان ها به علاوه دسته هایی که دارد به حمل راحت تر آن کمک می کند. ضمن اینکه کف چمدان چه به دلیل سنگین بودن و چه کشیده شدن کف زمین آسیب کمتری میبیند.

موقع خرید چنین مدل هایی حتما حواس تان باشد که نوع قلابی آن را تهیه نکنید چون اکسسوری هایی مثل زیپ، چرخ و دسته چمدان در چنین حالتی سریع تر خراب می شود. ضرب المثل ها همیشه راست می گویند: هرچقدر پول بدهید، آش می خورید! چمدان هایی که عموما از جنس های پلیمری ساخته می شوند و جنسی سخت دارن بهتر از اشیای حساس و ارزشمندتان محافظت می کنند.

این چمدان ها برای سفرهای چند روزه و مسافرت های کاری مناسب ترند. البته مدل های سنگین تری هستند و قابلیت های بیشتری هم دارند. ضمنا تنوع این چمدان ها بیشتر است و رنگ بندی کامل تری دارند. اگر می خواهید فقط خودتان به محتویات داخل چمدان دسترسی داشته باشید، حتما نوعی را انتخاب کنید که قفل داشته باشد. این چمدان ها استانداردهای بالاتری دارند و قطعا دیرتر خراب می شوند.

برای سفرهای یک روزه درون شهری و حتی برون شهری ساکی را انتخاب کنید که هم سبک است م هم جمع جور. اتفاقا برخلاف آن چیزی که احتمالا فکر می کنید، این ساک ها که عموما جنسی برزنتی، کتان ضخیم، چرم پلاستیکی و... دارند به دلیل انعطافشان فضای کمتری اشغال می کنند،سبک ترند و حمل شان هم آسان تر خواهد بود. بخ خصوص برای سفرهای هوایی...

انتخاب سایز چمدان به خیلی موارد بستگی دارد، به تعداد اعضای خانواده، اینکه سفر شما چند روزه است و چقدر لباس و وسیله برای رفتن به سفر احتیاج دارید. استفتده از یک چمدان بزرگتر از آنچه به آن نیاز دارید مسلما فقط فضای اضافه اشغال می کند، ضمن اینکه حمل چمدان بزرگ سخت تر خواهد بود!

خرید یک چمدان خوب باعث می شود خیال تان تا سال ها برای رفتن به سفر راحت باشد. محفظه هایی ضد ضربه داخل بدنه بسیاری از چمدان ها تعبیه شده که خیال شما را بابت آسیب دیدن وسایل راحت می کند.

منبع: مجله داخلی فدک