روزهای کاری : شنبه تا پنج شنبه، از ساعت 8 الی 17

استان قزوین

درباره استان قزوین:

یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان و شهرستان قزوین در غرب ایران است. جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۰ خورشیدی بالغ بر ۴۶۴٬۳۲۳ نفر بوده‌است. قزوین به دلیل قرار گرفتن در گلوگاه ارتباطی استان‌های شمالی و غربی کشور، نزدیکی به تهران، دارابودن چندین شهر صنعتی و نیز برخورداری از چندین دانشگاه -از جمله دانشگاه‌های امام خمینی، علوم پزشکی و آزاد اسلامی- و شماری دانشگاه غیردولتی از موقعیت خوبی برخوردار است. فارسی زبان رایج در بین عموم اهالی قزوین است. البته برخی از ساکنان این شهر به زبان‌های تاتی، مراغی، کردی، لری، ترکی و رمانلویی نیز سخن می‌گویند.


جغرافیای استان قزوین:

استان قزوين که در حوزه مرکزي ايران با مساحتي معادل 15 هزار و 821 کيلومتر مربع، بين 48 درجه و 45 دقيقه تا 50 درجه و 50 دقيقه طول شرقي و 35 درجه و 37 دقيقه تا 36 درجه و 45 دقيقه عرض شمالي قرار دارد از شمال به استان هاي مازندران و گيلان، از غرب به استان هاي همدان و زنجان، از جنوب به استان مرکزي و از شرق به استان تهران محدود مي شود . سلسه جبال البرز مرکزي و کوه هاي رامند و خرقان از سه جهت استان را فرا گرفته و دشت گسترده اي را به وجود آورده اند که از شمال به جنوب 75 کيلومتر و از شرق به غرب حدود 95 کيلو متر است .


آب و هوای استان قزوین:

آب و هوای شهر قزوین بخاطر هم جواری با رشته کوه‌های البرز از ناحیه شمال در تابستان خنک و در زمستان سرد است. میانگین میزان بارش شهر قزوین سالانه ۳۰۲ میلی‌متر استموزه های استان قزوین:

موزه خط ، - موزه چهلستون قزوین ، عمارت چهل ستون قزوین معروف به عمارت کلاه فرنگی بنایی است در شهر قزوین. عمارت چهلستون ساختمانی هشت گوش و در دوطبقه به مساحت تقریبی ‎ ۵۰۰مترمربع بنا شده‌است. رواقی با ستونهای آجری و قوسهای نیم دایره‌ای بنا را در برگرفته و بر بالای آن ایوانی با ستونهای چوبی استوار گردیده‌است. نقشه بنا دارای طرحی با محورهای صلیبی و برون گرا و سقف طبقه همکف پوشیده از مقرنس با طرح‌های بدیع و سقف طبقه فوقانی خنچه پوش است. ایام تعطیل: جمعه ها


سینماهای استان قزوین:

سینما مهتاب ، 1 سالن با گنجایش 200 صندلی
کشور : ایران
استان : قزوین
مرکز : قزوین
بخش : -
نام(های) قديمی : کژین، کشوین، کشرین
جمعيت : تا سال 90، 1201565
زبان گفتاری : فارسی با لهجه خاص قزوینی
پيش شماره تلفن : 0281
طول و عرض جغرافيايی : 50.00628 درجه شرقی ، 36.27930 درجه شمالی
سوغاتی : باقلوا، نان برنجی، سمنو، سنگ پا، پسته، کشمش تاکستان.

تورهای مربوطه :

هتل های استان قزوین:


توضیحات :
آدرس :
تلفن :
Eco UFTAA IATA ITOA Iran civil aviation organization Cultural Heritage and Tourism Organization Hajj and Pilgrimage Organization RAJA Passsenger Train Co RAJA Passsenger Train Co
اطلاعات تماس
تلفن : 02155802402
همراه : 09101476520
فکس : 02155635029
ایمیل : info@maraltours .com
آدرس : تهران، متروی پانزده خرداد، روبروی حسینیه کربلاییها، ساختمان بهروز، پلاک 5
کلیه خدمات گردشگری خود، از قبیل

بلیط هواپیما، تور مسافرتی، رزرو هتل های لحظه آخری، اجاره خودرو و ترانسفر خودرو

را از ما بخواهید.
مجموع بازديد :3093096 دفعه | کاربران آنلاين : 2 نفر | بازديد امروز : 1480 دفعه