maraltours

فرودگاه بین المللی امام خمینی

درباره فرودگاه امام خمینی :

لوگوی فردگاه بین المللی امام خمینی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی واقع در حدود ۳۰ کیلومتری استان تهران، تحت حوزه سیاسی و اداری شهرستان ری در جنوب تهران میباشد. این فرودگاه بین المللی میان بزرگراه تهران-قم در یک مجموعه ی ۱۴ هزار هکتاری قرار گرفته‌است. فرودگاه امام خمینی به‌عنوان جایگزین فرودگاه بین‌المللی مهرآباد طراحی گردید که اکنون در داخل بافت شهر تهران قرار گرفته‌است. فرودگاه امام را شرکت فرودگاه‌های کشور اداره می‌کند و مرکز فعالیت شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، ماهان، آسمان، قشم، کاسپین، تابان و زاگرس است. تا اوت ۲۰۱۴ فرودگاه امام خمینی میزبان بیش از ۴۰ شرکت هواپیمایی بوده که با بیش از ۷۰۰ پرواز هفتگی تهران را به شهرهایی در بیش از ۳۰ کشور جهان متصل می‌کنند. این فرودگاه به منظور تقويت موقعيت كشور در شبكه حمل و نقل هوايي بين‌المللي و افزايش درآمد ناشي از ترانزیت و حمل و نقل كالا و مسافر و اشتغال مولد، احداث گردید و با طرح جامع توسعه و گسترش فضای این فرودگاه، این مجموعه به شهر فرودگاهی تبدیل شده است.

برای

خرید آنلاین بلیط هواپیمای پروازهای خارجی

اینجا کلیک کنید

پیشنهاد ساخت این فرودگاه به سال ۱۳۴۶ و پیشنهاد سازمان ایکائو جهت ساخت فرودگاهی مجهز برای استفاده از توان ترانزیتی ایران بین اروپا و آسیا بازمی‌گردد. این طرح در سال ۱۳۵۱ به تصویب هیئت دولت وقت ایران رسید. بعد از انقلاب اسلامی، در روز ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۳ فاز اول از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران با حضور وزیر راه و ترابری و مقامات داخلی و خارجی افتتاح شد.

پرواز های فردگاه بین المللی امام خمینی

شرکت‌های هواپیمایی و مقصدهای پروازی در فرودگاه امام خمینی:

فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) (IKA) با شرکت های هواپیمایی مختلف در ارتباط و همکاری می‌باشد و خدمات پروازی خارجی را در سراسر جهان در خطوط پروازی بین المللی ارائه می دهد.

خطوط هوایی مسافری:

ایجین ایرلاینز، آئروفلوت، ایر عربیا، ایرآسیا ایکس، ایر آستانه، آلیتالیا، الناصر ایرلاینز، شرکت هواپیمایی آرمنیا، هواپیمایی آتا، اطلس گلوبال، آسترین ایرلاینز، آذربایجان ایرلاینز، بوراجت، بلغاریا ایر، بوتا ایرویز، هواپیمایی کاسپین، شام وینگز ایرلاینز، هواپیمایی جنوبی چین، کرندون ایرلاینز، هواپیمایی امارات، فلای‌دبی، فری‌برد ایرلاینز، ، جورجین ایرویز، جرمنیا، ایکار، ایران ایر، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی عراق، کام ایر، کیش ایر، کاال‌ام، کویت ایرویز، لوفت‌هانزا، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی معراج، نوردویند ایرلاینز، نوول‌ایر، عمان ایر، انور ایر، پگاسوس ایرلاینز، هواپیمایی قطر، هواپیمایی قشم، اس۷ ایرلاینز، سان اکسپرس، هواپیمایی تابان، تاجیک ایر، تیلویند ایرلاینز، تای ایرویز اینترنشنال، ترکیش ایرلاینز، هواپیمایی بین‌المللی اوکراین، یوام ایر، وینگز آو لبنان، هواپیمایی زاگرس، و...

جهت مشاهده

لیست پروازهای خروجی فرودگاه امام خمینی

اینجا کلیک کنید
جهت مشاهده

لیست پروازهای ورودی فرودگاه امام خمینی

اینجا کلیک کنید

خطوط هوایی باری:

آئرولوگیک، هواپیمایی فارس ایر قشم، ایران ایر، لوفت‌هانزا کارگو، سیلک وی ایرلاینز، ترکیش ایرلاینز، هواپیمایی قطر

راه های دسترسی به فرودگاه امام خمینی:

ترانسفر خودرو:

برای رفتن به فرودگاه بین المللی امام خمینی شما میتوانید به صورت آنلاین و تنها با چند کلیک، خودروی مورد نظر خود را با راننده، از محل دلخواه خود دریافت کنید و به راحتی و با زمانبندی دقیق به پرواز خود برسید. برای این منظور آژانس مسافرتی مارال، با همکاری شرکت بین المللی یوروپکار، این امکان را برای شما فراهم نموده و می توانید جهت ترانسفر خودرو، اینجا کلیک کنید.

اجاره خودرو:

برای رفتن به فرودگاه بین المللی امام خمینی می توانید به صورت آنلاین خودرو دلخواه خود را اجاره و آنرا در محل مورد نظرتان دریافت کنید و به فرودگاه رانندگی کنید. برای اجاره آنلاین خودرو یوروپکار، اینجا کلیک کنید.

خودروی شخصی:

اگر با خوردوی شخصی قصد رفتن به فرودگاه امام را دارید می توانید از طریق آزادراه تهران-قم و آزادراه تهران-ساوه خود را به این فرودگاه برسانید.

متروی تهران:

ایستگاه متروی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، یکی از ایستگاه‌‌های انشعاب خط ۱ متروی تهران است که در مجاورت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی واقع شده است. این ایستگاه بین ایستگاه واوان و پرند واقع شده است و مسافران میتواند از طریق این خط مترو به فرودگاه امام خود را برسانند.

دانلود نقشه متروی تهران و حومه

اتوبوس:

اتوبوس های ویژه فرودگاه امام خمینی مقابل ترمینال شماره ۴ فرودگاه مهرآباد قرار دارند و هر یک ساعت یک بار حرکت می کنند. این اتوبوس ها در ایستگاه های متروی میدان آزادی و حرم مطهر نیز توقف می کنند.

دانلود نقشه اتوبوس های BRT تهران

راه های ارتباطی فرودگاه امام خمینی:

آدرس فرودگاه امام خمینی:

تهران، بزرگراه خلیج فارس، کیلومتر ۳۰، فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)

تلفن تماس فرودگاه امام خمینی:

096330 - 0215100118 - 0215100111

سامانه پیامکی فرودگاه امام خمینی:

10009633

جزئیات پرواز با پیامک:

۳۰۰۰۵۱۰۰
مسافرین گرامی جهت سهولت در سفر، می توانید شماره پرواز مدنظر را به سامانه ۳۰۰۰۵۱۰۰ ارسال کنید و جزئیات پرواز آن را دریافت نمایید.

وب سایت فرودگاه امام خمینی:

www.ikac.ir