top-header

بروز رسانی مقررات سفر به کشور هند در شرایط کرونا

شرایط مسافران ورودی به کشور هند

مقررات جدید سفر به کشور هندوستان و رعایت پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19) به شرح ذیل اعلام می گرد. مسافران دارای مدارک ذیل می توانند با رعایت این مقررات از کشور ایران به هندوستان سفر نمایند. این رویه جایگزین بخشنامه 1374 م ب می گردد.

منبع: هواپیمایی ایران ایر تاریخ انتشار: 1400/11/27

پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان

بروز رسانی مقررات سفر به کشور هند در شرایط کرونا

کارت PIO (Persons of Indian Origin)

هر نوع ویزای صادره، ویزای Medical صادره بعد از 21oct20، ویزای توریستی و E-Tourist Visa صادره بعد از 06oct21، جهت انجام پرواز معتبر می باشد.

کلیه مسافران بالای 5 سال در پروازهای ورودی به هندوستان می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزرت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت می باشد.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون/ فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا/ سینوفارم 14 روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند بود. کارت واکسیناسیون می بایست به زبان انگلیسی باشد.

درج شماره تماس مسافر در هندوستان و محل اقامت مسافر در هندوستان به هنگام تشکیل رزرو الزامی می باشد.

مسافران قبل از پرواز می بایست خود را در لینک www.newdelhiairport.in بصورت online ثبت نام نمایند و کپی از تاییدیه ی مربوطه را به همراه داشته باشند. از برخی مسافران در بمبئی با هزینه شخصی تست PCR گرفته خواهد شد.